<<<<   назад

 

МУЗЕЙ
ПИРОГОВА
 

 

 

 

 

 

 

 


   Відвідайте музей-садибу видатного вченого, який заклав фундаменттопографічної анатомії, оперативної, пластичної та польової хірургії - Миколи Пирогова (Вінницька область).

Вас чекає садиба видатного педагога та успішного практикувавшого хірурга, відкриття якого врятували тисячі життів. Пирогов пропагував органозберігальну хірургію, створив теорію імунітету і геронтології, почав застосовувати наркоз у військово-польових умовах і розробив маску для ефірного наркозу, яка використовується в медицині до цих пір. Пирогов створював науково-дослідні установи, які розробляли і вдосконалили форми боротьби з інфекційними захворюваннями.

Ви відвідаєте його маєток, в якому він створював свої наукові роботи, відкрив безкоштовну лікарню і аптеку. Після смерті великого хірурга його тіло було забальзамовано за технологією, розробленою ним же - Ви його можете побачити в церкві.

У Будинку-музеї Вам продемонструють інтер'єр приймальні та операційної Пирогова, унікальний атлас анатомії людини, в аптеці Ви побачите воскові фігури, що відтворюють картини його життя.

 

Приїжджайте до Вінниці - відвідайте музей людини, який віддав своє життя збереженню здоров'я людей ...

 

Ставка
Гітлера
 

 

 

 

 

 

 


   У невеликому сосновому гаю у восьми кілометрах від Вінниці в роки Великої Вітчизняної війни була побудована ставка Гітлера під кодовою назвою «WERWOLF». Ставка призначалася для командування військовими діями на Східному фронті. «WERWOLF» - не єдина ставка Гітлера, але, мабуть, одна з найвідоміших, адже є припущення, що фюрер провів тут під час Другої світової війни більше всього часу.

Будівництво ставки велося з грудня 1941 р. по червень 1942 р. в умовах повної секретності. Німці спеціально поширювали слухи про будівництво санаторію для офіцерів-фронтовиків.

Основна частина об'єкта розташовувалася під землею. Вчені припускають, що підземні приміщення покриті шестиметрової товщею піску і розміщені в граніті. Є думки, що ставка тягнулася углиб на 7 поверхів. Приміщення були оснащені системами воздухоочистки і кондиціонування, автономним енергозабезпеченням.

 

Програма екскурсійного туру:

 

5.00. Виїзд із м. Черкаси.

10.00. Приїзд в мінниця. Екскурсія по музею-садибі Пирогова.

11.30 Обід (за додаткову плату)

12.30 Екскурсія  «Ставка Гітлера».

14.00 Вільний час.

15.00 Виїзд із мінниця.

20.00. Приїзд в м.Черкаси.

 

До вартості входить:

 

-         проїзд комфортабельним автобусом;

-         вхідні квитки;

-         екскурсія;

-         страховка;

-         супровід від тур компанії.