<<<<   назад

Олешківські піски

 

 


Найбільша пустеля Європи

На цьому просторі, що займає декілька районів Херсонської області, переплелися людська дурість із людською мудрістю. Одні люди своїми руками перетворили тутешні степи на піщану пустелю. Інші, зупиняючи пісок, посадили тут найбільші у світі штучні ліси. Але найдивовижніше те, що мало хто з українців взагалі підозрює про наявність в країні пустелі, яку офіційно визнають найбільшою в Європі.

Олешківські піски - піщаний масив, розташований в 30 км на схід від Херсона. Його розмір близько 15 км в діаметрі.

Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом в Європі. Складаються з безкрайніх барханів (місцеві жителі називають їх "кучугурами"), заввишки близько 5 метрів, і рідкісній рослинності. Раніше в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбометання льотчики з країн Варшавського договору. У зв'язку з цим було обмежено наукове дослідження регіону. Досі в пісках знаходиться велика кількість снарядів, що не розірвалися. Назва походить від старої (до 1925 року) назви міста Цюрупинськ - Олешки.

Чорноморський біосферний заповідник - найбільший в Україні заповідник. До території заповідника входять Тендрівська та Ягорлицька затоки Чорного моря, острови, розташовані в цих затоках, а також 6 материкових ділянок: Волижин ліс, Солоноозерна, Івано-Рибальчанська, Ягорлицький Кут, Потіївська та Потіївська Стрілка.

 Заповідник створений для охорони гніздових і перелітних птахів, а також ландшафтів типчаково-полинових причорноморських степів і солончаків.  На території заповідника зустрічається близько 60 видів ендемічних рослин. Багатою є також і фауна заповідника, чому сприяє різноманіття його ландшафтів та географічне положення.

Острів Джарилгач – найбільший острів за площею в Україні, це унікальна заповідна територія в Чорному морі. Фауна і флора, якого настільки цінна, що більшість видів занесена в Червону книгу.

Ще стародавні греки часто згадували цей острів в своїх міфах. Так він отримав назву Ахіллесовий берег. Згідно міфу, Ахілл, вирішив узяти собі за дружину одну з жриць Артеміди, що дала обітницю безшлюбності. Дівчина відмовила йому і він вирішив оволодіти нею силою, на що жриця віддала перевагу смерті в морі. Але раптом втрутилася Артеміда і врятувати піддану. Вона почала сипати перед нею пісок, внаслідок чого утворився довгий вузький острів на Чорноморському узбережжі.

Не дивлячись на те, що Геродот і Птолемей свідчать що Джарилгач колись був покритий деревами, зараз це піщаний острів з мінімальною рослинністю. Острів також має свою родзинку – це його дві сторони. Одна виходить в теплу Джарилгачську затоку, а друга, навпроти – у відкрите море. Ви можете подорожувати по острову від сторони затоки до відкритого моря.

 

Запрошуємо відвідати незвичайний куточок природи!

 

Програма екскурсійного туру:

 

5.00 Виїзд з м.Черкаси

10.30 Приїзд до Цюрупинська

Екскурсія по найбільшій пустелі Європи «Олешківські піски»

12.00 Переїзд до м.Гола Пристань

Екскурсія до музею Чорноморського біосферного заповідника

13.00 Переїзд катером на о.Джарилгач

13.30 Екскурсія по о.Джарилгач

14.30 Обід (оплачується самостійно)

17.00 Виїзд м.Гола Пристань

23.00 Приїзд до м.Черкаси

 

До вартості входить:

-     проїзд комфортабельним автобусом;

-     вхідні квитки;

-     екскурсія;

-     страховка;

-     супровід від тур компанії.

.