<<<<   назад

Пушкін та Чайковський 
в Кам'янці


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Перша згадка про Камянку відноситься до XVII ст. Назва міста походить від кам’янистих берегів Тясмину, на яких поселилися його засновники. Але у місті та на його околицях відомо багато курганів (8 поодиноких та 7 курганних груп з 76 насипами), які відносяться до ІІІ тис. до н.е. та VІІ - ІV ст. до н.е. Ці поховальні пам’ятки свідчать про заселення краю давніми племенами з епохи енеоліту - ранньої бронзи.

На початку ХІХ ст. починається найцікавіша сторінка історії Кам’янки, що пов’язана з родинами Раєвських та Давидових.

Кам’янка стає одним із центрів декабристського руху, а з 1822 року - управою Південного товариства декабристів. Її керівниками були В.Л. Давидов та
С.Г. Волконський. На нарадах декабристів в Кам’янці бували П.І. Пестель, С.І. Муравйов Апостол, М.П. Бестужев-Рюмін та інші відомі декабристи, тут обговорювалася «Руська правда» П.І. Пестеля.

Мальовнича місцевість Кам'янки надихала на творчість російського поета О.С. Пушкіна, який двічі побував у містечку і написав тут кілька ліричних поезій, що увійшли до скарбниці світової літератури, та російського композитора П.І. Чайковського, для якого Кам'янка впродовж 28 років була рідною домівкою і місцем народження багатьох його безсмертних музичних творів. Саме у Кам'янці вперше прозвучала чарівна музика опери Чайковського "Євгеній Онєгін".

На базі літературно-меморіального музею О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського та комплексу пам'яток історії, культури і природи в м. Кам'янка у 1995 році створений Кам'янський державний історико-культурний заповідник. До його складу входять також парк ім.. Декабристів із пам'ятниками О.С. Пушкіна, П.І. Чайковського, прикрасою парку є Зелений будиночок та Водяний млин - пам'ятки архітектури початку XIX ст.

Найдавнішою пам'яткою архітектури міста є Пушкінський грот, побудований в кінці XVIII ст. - улюблене місце відпочинку гостей Кам'янки.


Програма екскурсійного туру:

 

9.00 Виїзд з м. Черкаси

11.00 Приїзд до м. Кам’янка. Екскурсії:

- Історичний музей;

- Музей Пушкіна та Чайковського.

- Парк Декабристів

13.00 Вільний час.

14.00 Виїзд з м. Кам’янка.

16.00 Приїзд до м. Черкаси.

 

 

До вартості входить:

 

-       проїзд комфортабельним автобусом;

-       вхідні квитки (згідно програми);

-       екскурсії (згідно програми);

-       страховка;

-       супровід від тур компанії.