<<<<   назад

К І П Р

Храми Кіпра. Ларнака, Пафос, Нікосія. Монастирі: Кікський, Махерас, Ставровуні, св.Фекли, Трікуккя.

Гори Троодоса.

Відпочинок на Середземному морі.

 

1 день: Авіапереліт Київ-Ларнака.

Розміщення в готелі. Відпочинок на морі.

2 день: СВЯТИНІ ПАФОСА: ВІД ЯЗИЧНИЦТВА – ДО ХРИСТИЯНСТВА.

Сніданок. Виїзд з Лімасола. Оглядово: Лімасол - центр області і митрополії Кіпрської православної церкви. Античні міста Куріон і Палеапафос (святилища Аполлона й Афродіти, "камінь Афродіти" - Петра ту Роміу - оглядово), храм св. Параскеви в сел. Героскипу (оглядово). Колона ап. Павла: місце проповіді та бичування ап. Павла (45р.), руїни християнських храмів IV - XIV ст., римські й візантійські мозаїки і храм св. Кирияка (ХVI ст.), відвідування ранньохристиянської катакомби св. Соломонії (I-II ст.): храм, чудотворне джерело для лікування недуг очей. Гавань Пафосу. Мон. Христосимвули і храм Св. Георгія-Побідоносця: традиції і подвижництво в наш час. Чоловічий ставропігіальний мон. Св. Неофіта-Затворника (XII ст.): Мощі Св. преп. Неофіта, печерний храм з фресками, монастирський музей - вхід (за бажанням) вартістю 0,5 кіпр.фунта. Повернення в готель. Вечеря.

 

3 день СВЯТИНІ ТРООДОСЬКИХ ГІР.

Сніданок. Виїзд з готелю. Село Омодос і Храм монастиря Чесного Животворящого Хреста (IV ст.): Частка Хреста Господнього і пута Христові, голова ап. Пилипа, мощі християнських святих, джерело. Жіночий мон. Панагії Трікуккя (ХІ ст.) в селі Продромос (оглядово). Чоловічий мон. Панагії Тродитиси (Х ст.): чудотворна ікона, писана, за переказами, ап. і єв. Лукою, і пояс, що допомагають дітонародженню, джерело. Чоловічий ставропігіальний мон. Панагії Кікської (к. XI - п. ХII ст.): чудотворна ікона, писана, за переказами, ап. і єв. Лукою; мощі християнських святих, гробниця архієп. Макаріоса, монастирський музей - вхід (за бажанням) 1,5 кіпр. фунта. Село Педула і його храми (оглядово). Повернення в готель. Вечеря.

 

4 день СВЯТИНІ ДОЛИНИ МЕСАОРІЯ І МОНАСТИР МАХЕР.

Сніданок. Виїзд з готелю. Столиця Кіпру Нікосія: архиєпископія, кафедральний храм ап. і єв. Іоанна (1662), візантійський музей культурного центру ім. архієпископа Макаріоса (ікони IX - XIX ст., мозаїки, фрески, вхід - 1 кіпр.фунт, за бажанням), венеціанська міська стіна (ХVI ст.), "зелена лінія". Храм св. Кипріана в селі Менико (мощі, джерело і чудотворна ікона св. Кипріана та св. Іустини - захисників від чаклунства і порчі). Чоловічий ставропігіальний мон. Панагії  Махера (к. XII - п. XIII ст.): чудотворна ікона, писана, за переказами, ап. і єв. Лукою, джерело. Мон. св. рівноап. первомуч. Фекли в сел. Мосфилоті (чудотворне джерело, лікувальні грязі від шкірних хвороб). Повернення в готель. Вечеря.

 

5 день СВЯТИНІ ЛАРНАКИ.

Сніданок. Виїзд з готелю. Амафунта: античне місто і батьківщина християнських святих - Тихона Амафунтського та Іоанна Милостивого (оглядово). Жіноча обитель св. Георгія Аламану (XII ст.) в селищі Пентакомо: чудотворна ікона св. Георгія-Побідоносця. Мон. Ставровуні, заснований, за переказами, св. рівноап. царицею Оленою (IV ст.) (оглядово). Селище народних промислів Лефкара і його храми: церква Чесного Хреста (частка Животворящого Хреста Господня). Храм св. Лазаря Четвероденного: гробниця, чесна глава і джерело св. Лазаря. Храм Панагії Ангелоктисти (мозаїки VI ст.) (оглядово). Мон. Панагії Сфалангіотиси (XVIII ст.) в сел. Агіос Афанасіос: чудотворні ікони і джерело від шкірних хвороб та укусів комах. Повернення в готель. Вечеря.

 

6 день ВІЛЬНИЙ ДЕНЬ  або додатково до основної програми пропонується поїздка на північ Кіпру "СВЯТИНІ КАРПАСІЇ". Монастир св. ап. Варнави (V ст.): Гробниця св. ап. Варнави; археологічний музей і музей ікон (вхід - 2 к.ф. за бажанням). Античне місто Саламіна і гробниці царів Саламіна (оглядово). Храм свт. Фірса і каплиця із святим джерелом. Сел. Різокарпазо і храм св. Сінасія (оглядово). Мон. Св. ап. Андрія Первозванного з чудотворним джерелом (I ст.) Місто Фамагуста: кріпосна середньовічна стіна, королівська площа, кафедральний храм Свт. Миколая, перетворений в XVI ст. в мечеть Лала Мустафи-паші, башта Отелло.

 

7 день ВІЛЬНИЙ ДЕНЬ.

 

8 день  Авіапереліт Ларнака - Київ.

 

 

Витрати, які пов’язані з паломництвом, входять у вартість:

авіа переліт в обидві сторони, ночівлі в готелі біля моря,

2-разове харчування,

4 сплачених автобусних екскурсій та одна пішохідна.

Додатково оплачується віза і страховка.

Всіх бажаючих взяти участь у паломництві просимо записуватися та здавати  пожертву.